Tulokset

Keskiviikkokilpailut 2018

Lopputilanne 2018

Osakilpailujen tulokset

Syyspurjehdus 2017

Keskiviikkokilpailut 2017

Yhteenveto kesän kilpailuista

Tulokset 30.08.2017

Tulokset 23.08.2017

Tulokset 16.08.2017

Tulokset 14.6.2017

Tulokset 7.6.2017

Tulokset 31.5.2017

Inkoopurjehdus 28.8.2106

Inkoopurjehdus 2016, tulokset

Keskiviikkokilpailut 2016

Keskiviikkokilpailut 2016, rankingyhteenveto

Keskiviikkokilpailu 31.8.2016

Keskiviikkokilpailu 24.8.2016

Keskiviikkokilpailu 17.8.2016

Keskiviikkokilpailu 1.6.2016

8.6.2016        Kilpailu peruttu navakan tuulen johdosta.

15.6.2016       Ainoastaan Nereidi kiersi radan. Ei rankingpisteitä.

Keskiviikkokilpailut 2015

Keskiviikkokilpailut 2015, rankingyhteenveto

Keskiviikkokilpailut 2015, osakilpailujen tulokset

Keskiviikkokilpailut 2014

4.6.2014 . . LYS Korjattu LYS Lähtö Maalissa Purjehdittu aika LYS- aika Sijoitus Rankingpisteet
Aino H-vene Kim Westberg 1,08 1,08 18:30 19:41:27 1:11:27 1:17:10 2 6
Ancela Bavaria 42 Klaus Kumlin 1,27 1,27 18:30 19:34:05 1:04:05 1:21:23 5 3
Be Mine Finngulf 37 Stefan Hellstrand 1,23 1,19 18:30 19:36 1:06:00 1:18:32 3 5
Cantana Swan 36 Mikko Kaila 1,13 1,10 18:30 19:43:50 1:13:50 1:21:13 4 4
Marietta Inferno 31 Joonas Arponen 1,16 1,16 18:30 19:41 1:11:00 1:22:22 6 2
Sagitta Dehler 34 Kari Österberg 1,17   18:30 DNS   0:00:00    
Sirius Finngulf 36 Hessu Heng 1,21   18:30 DNS   0:00:00    
Vilma Inferno 28 Riku Karjalainen 1,12 1,09 18:30 19:39:55 1:09:55 1:16:13 1 7
Stella Bavaria 34 Jan Karlsson 1,16   18:30 DNS   0:00:00    
Harambee Najad 380 Rabbe Jansson 1,24   18:30 DNS   0:00:00    
                     
11.6.2014
Aino H-vene Kim Westberg 1,08 1,08 18:30 19:37:42 1:07:42 1:13:07 1 5
Ancela Bavaria 42 Klaus Kumlin 1,27 1,27 18:30 DNS   0:00:00    
Be Mine Finngulf 37 Stefan Hellstrand 1,23 1,20 18:30 19:37:22 1:07:22 1:20:50 4 2
Cantana Swan 36 Mikko Kaila 1,13 1,10 18:30 19:43:28 1:13:28 1:20:49 3 3
Marietta Inferno 31 Joonas Arponen 1,16 1,16 18:30 DNS   0:00:00    
Sagitta Dehler 34 Kari Österberg 1,17   18:30 DNS   0:00:00    
Sirius Finngulf 36 Hessu Heng 1,21   18:30 DNS   0:00:00    
Vilma Inferno 28 Riku Karjalainen 1,12 1,09 18:30 19:40:46 1:10:46 1:17:08 2 4
Stella Bavaria 34 Jan Karlsson 1,16   18:30 DNS   0:00:00    
Harambee Najad 380 Rabbe Jansson 1,24   18:30 DNS   0:00:00    
13.8.2014
Aino H-vene Kim Westberg 1,08 1,05 18:30 19:25:13 0:55:13 0:57:59 2 8
Ancela Bavaria 42 Klaus Kumlin 1,27 1,27 18:30 19:15 0:45:00 0:57:09 1 9
Be Mine Finngulf 37 Stefan Hellstrand 1,23 1,20 18:30 19:20:18 0:50:18 1:00:22 3 7
Cantana Swan 36 Mikko Kaila 1,13 1,10 18:30 19:26:30 0:56:30 1:02:09 5 5
Marietta Inferno 31 Joonas Arponen 1,16 1,16 18:30 DNS   0:00:00    
Sagitta Dehler 34 Kari Österberg 1,17   18:30 DNS   0:00:00    
Sirius Finngulf 36 Hessu Heng 1,21 1,18 18:30 19:24 0:54:00 1:03:43 6 4
Vilma Inferno 28 Riku Karjalainen 1,12 1,09 18:30 19:26:11 0:56:11 1:01:14 4 6
Stella Bavaria 34 Jan Karlsson 1,16 1,12 18:30 19:28:30 0:58:30 1:05:31 7 3
Harambee Najad 380 Rabbe Jansson 1,24 1,19 18:30 DSC   0:00:00    
20.8.2014
Aino H-vene Kim Westberg 1,08 1,08 18:30 19:32:02 1:02:02 1:07:00 1 8
Ancela Bavaria 42 Klaus Kumlin 1,27 1,27 18:30 19:25:40 0:55:40 1:10:42 4 5
Be Mine Finngulf 37 Stefan Hellstrand 1,23 1,19 18:30 19:28:48 0:58:48 1:09:58 3 6
Cantana Swan 36 Mikko Kaila 1,13 1,10 18:30 19:31:20 1:01:20 1:07:28 2 7
Marietta Inferno 31 Joonas Arponen 1,16   18:30 DNS        
Sagitta Dehler 34 Kari Österberg 1,17   18:30 DNS        
Sirius Finngulf 36 Hessu Heng 1,21   18:30 DNS        
Vilma Inferno 28 Riku Karjalainen 1,12 1,09 18:30 19:35:13 1:05:13 1:11:05 5 4
Stella Bavaria 34 Jan Karlsson 1,16   18:30 DNS        
Harambee Najad 380 Rabbe Jansson 1,24 1,20 18:30 19:35:10 1:05:10 1:18:12 7 2
Nereidi Grand Soleil 40 Pekka Ruuhonen 1,29 1,26 18:30 19:27:09 0:57:09 1:12:01 6 3
27.8.2014
Aino H-vene Kim Westberg 1,08 1,08 18:30 20:29:17 1:59:17 2:08:50 1 8
Ancela Bavaria 42 Klaus Kumlin 1,27 1,27 18:30 20:33:50 2:03:50 2:37:16 5 4
Be Mine Finngulf 37 Stefan Hellstrand 1,23 1,20 18:30 20:32:40 2:02:40 2:27:12 4 5
Cantana Swan 36 Mikko Kaila 1,13 1,10 18:30 20:42:25 2:12:25 2:25:40 3 6
Marietta Inferno 31 Joonas Arponen 1,16 1,13 18:30 20:28:30 1:58:30 2:13:54 2 7
Sagitta Dehler 34 Kari Österberg 1,17   18:30          
Sirius Finngulf 36 Hessu Heng 1,21   18:30          
Vilma Inferno 28 Riku Karjalainen 1,12 1,12 18:30 21:01:28 2:31:28 2:49:39 7 2
Stella Bavaria 34 Jan Karlsson 1,16 1,12 18:30          
Harambee Najad 380 Rabbe Jansson 1,24 1,20 18:30 20:51:02 2:21:02 2:49:14 6 3
Ranking
Aino H-vene Kim Westberg 1,08 35
Ancela Bavaria 42 Klaus Kumlin 1,27 21
Be Mine Finngulf 37 Stefan Hellstrand 1,23 25
Cantana Swan 36 Mikko Kaila 1,13 25
Marietta Inferno 31 Joonas Arponen 1,16 9
Sagitta Dehler 34 Kari Österberg 1,17 0
Sirius Finngulf 36 Hessu Heng 1,21 4
Vilma Inferno 28 Riku Karjalainen 1,12 23
Stella Bavaria 34 Jan Karlsson 1,16 3
Harambee Najad 380 Rabbe Jansson 1,24 5

Syyspurjehdus 2014

LLV:n syyspurjehdus 6.9.2014
Nimi tyyppi kippari Lys korjattu LYS Startti Maaliintuloaika, klo Purjehdittu aika, min LYS aika Sijoitus
Aino H-vene Kim Westberg 1,08 1,08 11:00:00 12:49:26 1:49:26 1:58:11 1
Cantana Swan 36 Mikko Kaila 1,13 1,10 11:00:00 13:03:43 2:03:43 2:16:05 4
Vilma Inferno 28 Riku Karjalainen 1,12 1,12 11:00:00 12:50:00 1:50:00 2:03:12 2
Sagitta Dehler 34 Kari Österberg 1,17 1,13 11:00:00 12:56:45 1:56:45 2:11:56 3

Keskiviikkokilpailut 2013. Rankingtulokset

Keskiviikkokilpailut 2013. Rankingtulokset

Syyspurjehdus 2013

Syyspurjehdus 2013